1395/8/16
تعداد نظرات:0
14:26
شماره مطلب:13958163636
-A A +A

اعتراض صهیونیست ها نسبت به پخش اذان در حرم ابراهیمی

به گزارش شهدای جهان اسلام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین مدیر اوقاف شهر الخلیل در کرانه باختری گفت: اقدام صهیونیست ها در جلوگیری از پخش اذان در حرم ابراهیمی، به بهانه ناخرسندی و نارضایتی شهرک نشینان صهیونیست حاضر در بخش یهودی حرم حضرت ابراهیم (ع) و اعیاد یهودی صورت می گیرد.

براساس این گزارش، مسئولان رژیم صهیونیستی، احساسات مسلمانان، قوانین و کنفوانسیون های بین المللی را که از مقدسات و دسترسی آزاد به آن حمایت می کند، نادیده می گیرند.

مسجد ابراهیمی بر روی مقبره حضرت ابراهیم (ع) بنا و از سال 1994 به دو قسمت تقسیم شده، بخش مختص به مسلمانان مساحتی درصد 45 درصد و بخش دیگر که 55 درصد را شامل می شود به شهرک نشینان صهیونیست اختصاص داده شده است. این اقدام به دنبال کشته شدن یکی شهرک نشین صهیونیست در 25 فوریه همان سال انجام شد که 29 فلسطینی برای اقامه نماز صبح در مسجد حضور داشتند.

اشغالگران در طول سال  به نمازگزاران اجازه می دهند که فقط به بخش مخصوص مسلمانان وارد شوند، و فقط طی سال ده روز آن هم در اعیاد اسلامی، روزهای جمعه و شب قدر در ماه مبارک رمضان اجازه دارند که به محوطه یهودیان وارد شوند اما یهودیان می توانند در طول سال به بخش مربوط به مسلمانان وارد شوند. همچنین در برخی از اعیاد یهودی اجازه دارند وارد کل حرم شوند.

مسجد حضرت ابراهیم (ع) در بخش قدیمی الخلیل و تحت سیطره صهیونیست ها قرار دارد، حدود 400 شهرک نشین در این منطقه ساکنند که نزدیک به 1500 سرباز صهیونیست از آنها محافظت می کنند.
مقبره پیامبرانی چون حضرت ابراهیم (ع)، حضرت اسحاق (ع)، حضرت یعقوب (ع) و حضرت یونس (ع) در این مسجد قراردارند.

 

افزودن نظر جدید

Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.