1394/7/1
تعداد نظرات:0
11:47
شماره مطلب:139471517
-A A +A

اطلاعات شهید

زندگینامه شهید حمید تقوی

حمید تقوی متولد اهواز از،سرداران و فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

حمید تقوی در اهواز به دنیا آمد. پس از شروع جنگ ایران و عراق اقدام به تشکیل واحد اطلاعات عملیات در جبهه سوسنگرد کرد و در پایان جنگ در قرارگاه رمضان و سپاه قدس خدمت حضور داشت. پدر وی در عملیات خیبر و برادرش در عملیات والفجر ۸ شهید شدند.

شهید تقوی که از فعالان مبارزه با رژیم ستمشاهی به پیروی از امام راحل برخاسته بود، پس از شروع تحرکات و تجاوز بعثی‌ها به ایران، به دفاع از مام میهن پرداخت.

وی که یکی از فعال‌ترین عناصر اطلاعات عملیات جبهه‌ها در جنوب در بخش برون‌مرزی بود، با جمع‌آوری نیروهای بااستعداد و شجاع و با کمک شهید زین‌الدین دست به اقدامات بزرگی در منطقه‌ی حساس سوسنگرد زد.
سردار سرتیپ پاسدار حمید تقوی که رسم شهادت را از پدر و برادرش آموخته بود، پس از جانفشانی در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، در ادامه‌ی رسالت خود به مقابله علیه تکفیری ها شتافت و با فرماندهی محور سامراء، در درگیری با تروریست‌های تکفیری داعش به اسطوره‌ای بی‌بدیل تبدیل شد.

این شهید بزرگوار که از فرماندهان قرارگاه رمضان در دوران دفاع مقدس بود در حین انجام ماموریت مستشاری برای مقابله با تروریست‌های تکفیری و داعش در سامرا به شهادت رسید.
منبع: بسیج جهانی

افزودن نظر جدید

Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.